UPRAGNIONE ZWYCIĘSTWO

862

Środa dla naszych urszulańskich piłkarzy to dzień wielkich emocji. Po raz czwarty gimnazjaliści wzięli udział w Turnieju o Puchar Księdza Proboszcza Parafii pw. Chrystusa Sługi (nieoficjalna nazwa: Mistrzostwa Szkół Katolickich Miasta Poznania). Dotąd nigdy nie wygrali, jednak tym razem było inaczej. Ogromna wola walki, zapał, chęci oraz współpraca, przyczyniły się do tego, że drużyna Urszulanek zajęła pierwsze miejsce. Nie było jednak łatwo. Ostatni mecz zadecydował o wszystkim…

Jednak jego przebieg przysporzył wielu emocji. Już na początku drużyna przeciwnika strzeliła bramkę. To nie zraziło naszych chłopaków, ponieważ pod koniec pierwszej połowy po golu Bartosza Pyczka doprowadziliśmy do remisu. Wynik 1:1 nie gwarantował wymarzonego pierwszego miejsca, musieliśmy wygrać ten mecz. Tak też się stało. W ostatniej minucie Bartek znów popisał się znakomitym strzałem. Szalona radość na sali, w szatni, wielkie gratulacje i podziękowania od Pana Bartosza Hekierta, następnie wręczenie pucharu przez Siostrę Dyrektor. Najlepszym strzelcem turnieju został Karol Szczepaniak, zaś najlepszym bramkarzem Jan Stosik. Wygraliśmy!
Powtarzając za Panem Bartoszem Hekiertem: Wszyscy zawodnicy byli tak samo ważni. Z ogromnymi emocjami przeżywało się ten turniej. Niesamowita gra zespołowa, ogromne zaangażowanie, siła i wola walki.