Apel czytelniczy

405

Czy wiesz, że czytanie jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i doskonałym treningiem dla Twojego mózgu? Wielu z Was nie trzeba do tego przekonywać, tym bardziej że 30 października wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w apelu promującym czytelniczy styl życia.

Czytelniczy, czyli pełen przeżyć, emocjonujący, daleki od rutyny i różnorodny.  Mamy niezwykłą okazję rozwijania w sobie czytelniczych fascynacji, ponieważ nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i od czerwca wzbogaciła się o około 500 nowych książek. Zostały one zakupione zgodnie z Waszymi potrzebami i pomysłami, więc korzystajcie z nich! Zachęcamy do odwiedzenia bibliotek szkolnych i sprawdzenia, czy wymarzone przez Was książki są w naszych zbiorach. Polecajcie koleżankom i kolegom lubiane  przez Was pozycje, tak jak  podczas apelu zrobiły to Zuzanna Grocka, Maria Ratajczak z klasy 6a  oraz Marianna Kujaczyńska z klasy 5a.
Wśród wielu propozycji warto zwrócić uwagę na bestsellerowe serie: “Kroniki Archeo”  Agnieszki Stelmaszyk; “Kroniki podziemia” Suzanne Collins, “Wojownicy” Erin Hunter.

Zapraszamy również na spotkania kółka czytelniczego w każdą środę na 7.lekcji w bibliotece SP.


Eliza Lisiecka

{gallery}wydarzenia/2019_11_07_apel_czytelniczy{/gallery}