Dzisiejszy poranny apel dla starszych klas szkoły podstawowej był okazją do upamiętnienia polskich oficerów, którzy w kwietniu 1940 roku zginęli z rąk sowieckich w Katyniu oraz tych, którzy zginęli w innych miejscach na terenie dawnego ZSRR. Bardzo przejmującą prezentację o tych wydarzeniach przygotował i przedstawił Piotr Biernacki uczeń klasy 8B. Uczniowie mogli wysłuchać również fragmentów wspomnień córki jednego z zamordowanych w wykonaniu naszych ósmoklasistek oraz pięknego wiersza w wykonaniu Hani Liszkowskiej z klasy 7. Nad całością tego projektu czuwali nauczyciele historii, pan Mateusz Margraf i pani Agnieszka Borowiak.