Biegając możemy pomagać !

247

Podczas biegu, zostanie zorganizowana charytatywna akcja biegowa. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy odebrać w sobotę z biura zawodów kartkę z napisem Biegnę dla Stasia, przypiąć ją do koszulki i dobiec do mety. Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca.

Staś jest synem naszej absolwentki. Jeszcze przed narodzinami Stasia rodzice dowiedzieli  się, że jego życie będzie pełne wyzwań. Podczas badania prenatalnego zdiagnozowano rozległy rozszczep kręgosłupa w odcinku piersiowo-lędźwiowo-krzyżowym, zwany też przepukliną oponowo-rdzeniową. W 26 tygodniu ciąży została podjęta wewnątrzmaciczna operacja zamknięcia przepukliny, co już było dla nienarodzonego jeszcze Stasia ogromnym wyzwaniem.

W wyniku przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego, Staś przyszedł na świat po zaledwie dwóch tygodniach od operacji, przez co swoje pierwsze 3 miesiące życia spędził w szpitalu. Wiązało się to z walką o życie, kilkukrotnymi przetoczeniami krwi, antybiotykoterapią oraz kolejnymi zdiagnozowanymi chorobami wynikającymi ze skrajnego wcześniactwa. Pomimo wielu przeciwności, Staś dzielnie walczy, rozwija się z każdym dniem na swój własny sposób i rozpromienia dom swoim uśmiechem. Nadal ma jednak przed sobą wiele wyzwań. Ze względu na dysplazję oskrzelowo-płucną obecnie jest pod opieką hospicjum domowego i poddany jest kontroli poziomu tlenu we krwi. Wskutek przepukliny Staś potrzebuje cewnikowania co 3 godziny, co jest wymagające dla całej  rodziny. Dodatkowo monitorowana jest wielkość komór mózgowych ze względu na wodogłowie i ewentualną potrzebę założenia systemu zastawkowego. Staś ma również niedowład nóżek z równoczesną dysplazją i zwichnięciem obu bioderek, przez co potrzebuje codziennej intensywnej rehabilitacji.

“Chcemy, aby Staś rozwijał się jak najlepiej i zależy nam, by mógł być samodzielny. Aby stało się to możliwe, potrzebujemy środków na leki, rehabilitację, sprzęt ortopedyczny oraz częste wizyty u specjalistów rozsianych po Polsce. Dlatego zwracamy się o wsparcie do osób, które chcą wspomóc Stasia w pokonywaniu kolejnych przeszkód związanych z chorobą. Każda, nawet najmniejsza pomoc, ma ogromne znaczenie dla Stasia i dla jego przyszłości. Można nas wspomóc przekazując 1,5% podatku lub poprzez wpłacenie darowizny w dowolnej kwocie

Dziękujemy za każdy gest wsparcia Staś z Rodzicami