Brązowy medal Mistrzostw Europy kadetów dla Mikołaja Płaszczewskiego!

440

Mikołaj Płaszczewski uczeń naszego liceum oraz zawodnik Warty Muszkieterowie Poznań zdobył brązowy medal wraz z reprezentacją Polski we florecie podczas Mistrzostw Europy kadetów w chorwackim Porec.

Polska drużyna, w której składzie był Mikołaj Płaszczewski w pierwszej walce turnieju wygrała z Słowacją, a następnie w walce ćwierćfinałowej pokonała reprezentację Francji 45:43. W półfinale nasi zawodnicy stoczyli bój z Włochami, jednakże nasza kadra musiała uznać wyższość rywali. Walkę o brązowy medal Polacy stoczyli z naszymi zachodnimi sąsiadami. Nasza drużyna wygrała z Niemcami 45 do 34 i ostatecznie zajęła trzecią pozycję w europejskim czempionacie.

W zawodach indywidualnych, które zostały rozegrane w niedziele Mikołaj Płaszczewski uplasował się na 62. pozycji ulegając w swojej turniejowej walce 14 – 15 , późniejszemu brązowemu medaliście, Rosjaninowi Ivanowi Bulyga.