Choć słońce wzięło dziś urlop, my na pewno nie próżnowaliśmy! Pochmurna aura tylko dodała uroku naszym planom – a deszcz?🌦Nie odstraszył nas. 😉
Młodsza grupa po śniadaniu ruszyła do Zakopanego, gdzie czekała na nich solidna dawka wiedzy w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Po edukacyjnych przygodach przyszła pora na coś, na co dzieci czekały od początku obozu: Krupówki i pamiątki. Magnesy, pluszaki i oscypki zostały wykupione, a marzenie „czy dziś będą zakupy?” – spełniło się z nawiązką.🛍🧸 Starsza grupa spędziła dzień bardziej artystycznie i praktycznie. 🧷✂🖍W ośrodku odbyły się warsztaty: dziewczyny malowały na szkle z taką precyzją, że można by je wystawiać w galeriach, a tworzenie świeczek ozdobnych zamieniło salę w pachnące atelier! Inna grupa plotła z zapałem bransoletki przyjaźni – kto wie, może to początek nowej tradycji?🫶 Chłopcy z kolei wzięli sprawy w swoje ręce – dosłownie. Najpierw przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, a później przyszedł czas na turniej ping-ponga, który wywołał więcej emocji niż niejeden finał Ligi Mistrzów.🏆 Po południu starsi obozowicze wybrali się na spacer po okolicy, a po drodze była okazja do zaopatrzenia się w smaczne przekąski.🥨🍉
Deszcz nas nie pokonał, humory dopisują, a jutro ruszamy w góry! 🧗‍♂Plecaki już się pakują, a my nie możemy się doczekać kolejnej porcji przygód.⛰🌞