Dzień Patriotyczny – liceum

417

12 listopada społeczność naszego liceum świętowała 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy od spotkania w auli, podczas którego uczniowie klasy trzeciej przedstawili sylwetki wybitnych Wielkopolan: Jarogniewa Drwęskiego i Heliodora Święcickiego.

Następnie mogliśmy podziwiać występ uczniów klas pierwszych i drugich, którzy pod kierownictwem p. Jędrzeja Fecka wykonali, tworzące tryptyk, utwory Jacka Kaczmarskiego i Grzegorza Ciechowskiego: „Źródło”, „Kantyczka z lotu ptaka” i „Nie pytaj o Polskę”.

Drugą część obchodów zorganizowano poza szkołą. Młodzież klas pierwszych uczestniczyła w grze miejskiej przygotowanej przez harcerzy. Uczniowie klasy drugiej udali się do Biblioteki Uniwersyteckiej na zajęcia poświęcone ikonografii XIX-wiecznego Poznania. Maturzyści natomiast wysłuchali wykładu o Sewerynie Mielżyńskim w Bibliotece PTPN.

Łącząc doznania artystyczne z poszerzaniem wiedzy historycznej i horyzontów intelektualnych, licealiści godnie uczcili Święto Niepodległości.

Paweł Cierechowicz

 

{gallery}wydarzenia/2019_11_14_Dzien_Patriotyczny – liceum{/gallery}