Dzień Zdrowia

669

8 stycznia 2016 odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia. Uczestniczyła w nim młodzież wszystkich klas naszego gimnazjum. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję brać udział w zajęciach z ratownictwa medycznego prowadzonych przez p. mgr Annę Kącka z młodzieżą z Zespołu Szkół Handlowych, oraz p. mgr a Marcina Bączyka-ratownika medycznego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film o cyber-przemocy i bezpieczeństwie pożarowym.
Młodzież klas drugich i trzecich uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez zaproszonych gości.

Były to ciekawe prezentacje dotyczące różnorodnych tematów związanych ze zdrowiem. I tak np. p. dr hab. Alicja Niewiadomska z Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego prezentowała znaczenie mikroorganizmów w zdrowiu człowieka, a p. dr hab. Krystyna Buszka z Katedry Technologii Żywienia Człowieka UP wyjaśniała znaczenie substancji zapisywanych na etykietach opakowań produktów spożywczych. Wykład p. dr n med. Katarzyny Hojan wyjaśniał:” Jak zachować zdrowie, uchronić się przed rakiem i przywrócić utraconą sprawność?”, a p. mgr Agnieszka Pompecka tłumaczyła „Jak zdrowo się odżywiać?”
W przerwie pomiędzy wykładami uczestnicy Dnia Zdrowia brali udział w pokazie umiejętności psa policyjnego przedstawianym przez p. Tomasza Kaszkowiaka – mistrza kynologii w policji i jego podopiecznego-owczarka belgijskiego.
Podsumowaniem Dnia Zdrowia okazał się wykład p. dr Jolanty Nalewaj-Nowak o znaczeniu wybranych produktów żywnościowych dla naszego zdrowia.
{gallery}wydarzenia/dzien_zdrowia_I_2016{/gallery}