Gimnazjaliści na meczu Lecha

487

Lech Poznań – Górnik Łęczna

W niedzielę, 8 listopada chętni uczniowie z naszego gimnazjum wybrali się, w ramach odrobienia czwartej godziny zajęć wychowania fizycznego, na INEA Stadion na mecz Lecha Poznań z Górnikiem Łęczną. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, nie licząc opiekunów (a żeby ogarnąć taką armię gimnazjalistów, potrzeba ich naprawdę dużo). Po pożegnaniu się z rodzicami lub po krótkim posiłku w pobliskim McDonaldsie spotkaliśmy się wszyscy o 14.30 przy stacji benzynowej na Grunwaldzkiej z nauczycielami (z panem Hekiertem na czele).


Po dosyć długim ogarnianiu się i nieustannym liczeniu i sprawdzaniu obecności wreszcie udało się i mogliśmy ruszać na wyczekiwany mecz. Pod barem z fast-foodami  nasza niebiesko-biała grupa z klubowymi szalikami na szyjach wyglądała dość oryginalnie, jednak im bardziej zbliżaliśmy się do celu naszej wycieczki, tym trudniej było odróżnić, czy jesteśmy wśród naszych kolegów. Ostatecznie cali i zdrowi dotarliśmy pod wejście na stadion, gdzie rozdano nam bilety i mogliśmy spokojnie przejść przez bramki na teren obiektu.
Kibice śpiewali piosenki na cześć poznańskiego klubu cały czas, z przerwami, kiedy zawodnikom z Lecha udało się wrzucić piłkę w siatkę (a udało im się to aż trzy razy). Jak się okazało wśród naszych rówieśników nie brakuje wiernych kibiców Kolejorza, którzy śpiewali razem z całym kotłem.
Mecz zakończył się zwycięstwem dla Kolejorza, który wygrał z Górnikiem 3:1. Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego wszyscy wyszliśmy z trybun i udaliśmy się w kierunku wyjścia. Liczymy na kolejne wspólne kibicowanie, obyśmy się nie zawiedli.

{gallery}wydarzenia/gimnazjalisci_na_lecha_XI_2015{/gallery}