Gra Miejska klas 4

398

30 czerwca klasy czwarte wzięły udział w integracyjno – edukacyjne grze miejskiej z cyklu Poznaj Poznań Legendy Starego Miasta.
Na Starym Rynku przed ratuszem powitały nas poznańskie koziołki, tam też obejrzeliśmy pantomimę w wykonaniu uczniów i opiekunów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących pt., Legenda o Poznańskich Koziołkach.


Następnie zaliczyliśmy poszczególne zadania na stanowiskach umieszczonych na otrzymanej mapie.
Na dziedzińcu Urzędu Miasta odpowiadaliśmy na pytania dotyczące legendy o czarnej wdowie z fary.
W Muzeum Narodowym sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat Legendy o Ludgardzie i Czarnym Rycerzu. Następnym stanowiskiem był Uniwersytet Artystyczny, gdzie czekały na nas pytania związane z Legendą o trębaczu i królu kruków.
Po zdobyciu Góry Przemysława, w Muzeum Sztuk Użytkowych zmierzyliśmy się z Legendą o diabłach i Zamkowej Górze. Wracając na Stary Rynek w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym czekały na nas zadania związane z Opowieścią o ułanach i smoku. Ostatnim punktem było Muzeum Powstania Wielkopolskiego i Opowieść o powstaniu Wielkopolskim. Na mecie czekała na nas słodka niespodzianka oraz Certyfikat ukończenia gry miejskiej i nadania tytułu detektywa historii.{gallery}wydarzenia/30_05_2019_gra_miejska_kl4{/gallery}