INSIEME

621

27 stycznia siostry urszulanki obchodzą uroczystość Św. Anieli Merici, swej matki i fundatorki. Śmiałość jej inicjatyw apostolskich, jak również miłość mająca swe źródło w kontemplacji Boga, uczyniły z niej prekursorkę w dziedzinie wychowania młodzieży żeńskiej oraz wytyczyły nowe drogi dla apostolstwa kobiet poświęconych Bogu.

O życiu Świętej pamiętała cała społeczność naszej szkoły. Przez cały tydzień w ramach apeli uczennice klasy 3c pod opieką siostry Agnieszki Świętoń prezentowały życie Anieli (przepiękne przedstawienie połączone ze śpiewem oraz grą na fortepianie). Na korytarzach widniały starannie wykonane gazetki. Cały tydzień upłynął w duchu urszulańskiego INSIEME. 

Po środowej radzie pedagogicznej nauczyciele spotkali się wraz z siostrami na poczęstunku, by pobyć razem, by pamiętać, że nieustanne zawiązywanie wspólnoty, tworzenie przyjaznej, radosnej atmosfery, jest niezwykle ważne.

Poprzez każde słowo św. Anieli przebija świadectwo żywej wiary i nieustannego trwania obecności Chrystusa, świadectwo życia zanurzonego w Bogu. Pamiętajmy o tym.

Aldona Hekiert

{gallery}wydarzenia/30_01_2019_Aniela{/gallery}