Insieme Sport 2022 Wrocław

563

Za nami pełen sportowych emocji oraz radości z bycia razem weekend we Wrocławiu podczas Insieme Sport 2022. Trzy miasta: Wroclaw, Rybnik i Poznan, ale jeden Urszulański sztandar, to się musiało udać!
W piątkowy poranek reprezentacja naszego Liceum wyruszyła pociągiem do Wrocławia. Po serdecznym przyjęciu przez gospodarzy i oficjalnym otwarciu wydarzenia nastąpiła wspólna integracja oraz spacer klimatycznymi uliczkami Wrocławia w poszukiwaniu krasnali.
Głównym aktem pierwszego dnia Insieme Sport 2022 był turniej piłki siatkowej.
Nasi reprezentanci w pierwszym meczu turnieju wygrali z Liceum z Rybnika 2:0. W meczu decydującym o zwycięstwie w tym turnieju niestety ulegliśmy gospodarzom 0:2 i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce.
Na zakończenie pierwszego dnia zebraliśmy się na wspólnej modlitwie po czym nasi uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek do rodzin koleżanek i kolegów z wrocławskiego liceum.
Dzień drugi rozpoczęliśmy od wizyty w kręgielni, aby kolejno udać się na Karłowice do braci franciszkanów. Tam mieliśmy okazje do wspólnych gier, zabaw i rozmów, któremu towarzyszyło ognisko.
Po powrocie do szkoły czekała na nas kolacja, a później czas na wspólną taneczną imprezę.
Rytmiczne piosenki zachęcały do wspólnej zabawy i radosnych chwili w gronie urszulańskiej społeczności.
W ostatnim dniu Insieme Sport 2022 Wrocław spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, na której dziękowaliśmy za dobro, które otrzymaliśmy podczas tego wyjazdu.
Po zakończeniu mszy świętej udaliśmy do Auli na inspirujące spotkanie z Urszulą Podolak, absolwentką wrocławskiego gimnazjum, a obecnie biegaczka długodystansową.
Był to ostatnie wydarzenie podczas tego weekendu, tak więc nie pozostało nic więcej jak podziękowania i pożegnania.
Z naszej strony, wielkie ukłony dla organizatorów tego wspaniałego wydarzenia. Dziękujemy za moc energii i radości, której mogliśmy doświadczyć. Również naszym Przyjaciołom z Rybnika przesyłamy podziękowania za wspólnie spędzony czas.
Mamy nadzieję, iż wkrótce znowuż się spotkamy!