Insieme w Zębie! Wspólny wyjazd licealistów z Poznania, Rybnika i Wrocławia dobiegł końca!

383

To już koniec naszej wspaniałej przygody w Zębie. Zabieramy ze sobą dobrą energię oraz cudowne wspomnienia💚🏔
Po drodze wstąpiliśmy jeszcze do Wadowic, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia pięknego rynku oraz weszliśmy do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której podziwialiśmy przepiękną architekturę. Następnie każdy miał możliwość skosztowania wyśmienitej kremówki.
Z bagażem niezwykłych doświadczeń oraz nowych znajomości wróciliśmy szczęśliwie do naszych domów, w których czekały na nas z utęsknieniem bliscy. Nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu. Do zobaczenia za rok! ❤

Nasz obóz w Zębie powoli dobiega końca. Przeżyliśmy tutaj wiele wspaniałych chwil i poznaliśmy cudowne osoby, które pozostaną w naszych sercach❤⛰
Grupa chętnych osób wyruszyła na wędrówkę w kierunku Grzesia, przez Rakoń, aż do Wołowca. Natomiast reszta uczestników została w ośrodku. Wszyscy wzięli udział w grze terenowej, podczas której musieli szukać ukrytego kodu podążając za wskazówkami. Zwycięskie drużyny dostały w nagrodę słodkości. Następnie, każdy mógł wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach: haftowanie wzorów na torbach, plecenie breloków z makramy oraz granie w planszówki. Po obiedzie wybraliśmy się na polankę, na której znajdowały się krowy. Niektóre osoby skusiły się je wydoić, co sprawiło im ogromną radość. Dzień zakończyliśmy Mszą Świętą oraz śpiewaniem piosenek przy ognisku.

Szósty dzień licealistów w Zębie⛰
Dzisiaj nastąpiła zamiana. Klasy drugie i trzecie miały możliwość zrelaksowania się po kilku intensywnych dniach wędrówki na Termach Chochołowskich. Osoby, które zostały w ośrodku miały możliwość nauki języka hebrajskiego oraz wyszywania wzorów na torbach. Był również czas na rekreację oraz wspólną zabawę. W tym samym czasie klasy pierwsze wyruszyły w kierunku doliny Kościeliska aż do Jaskini Mylnej oraz Jaskini Smoczej. Niespodzianką dla wszystkich był wspólny grill. Dzień zakończyliśmy Mszą Świętą.

Piąty dzień licealistów w Zębie⛰.
Klasy drugie i trzecie wyruszyły rano w kierunku doliny Kościeliska, żeby przejść przez Jaskinię Mylną, w której mogły podziwiać piękne pęknięcia formujące się w zaskakujące kształty. Przejście przez jaskinię stanowiło wyzwanie, ponieważ momentami musieliśmy się czołgać po mokrym podłożu, lecz wszystkim udało się szczęśliwie wyjść. Natomiast, klasy pierwsze pojechały wraz z wychowawcami na Termy Chochołowskie, gdzie każdy mógł się zrelaksować po kilku dniach intensywnej wędrówki. Później, klasy pierwsze wybrały się na salę gimnastyczną, na której miały możliwość grania w różnego rodzaju gry sportowe. Następnie był czas na regenerację oraz wspólną zabawę integracyjną.

Czwarty dzień licealistów w Zębie⛰. Grupa chętnych chłopaków wraz z wychowawczynią wcześnie rano wstała, żeby pobiegać. Następnie dziewczyny wraz z wychowawcami wyruszyły w kierunku Kasprowego Wierchu przez Murowaniec aż do Kuźnic. Natomiast grupa męska udała się w kierunku Gubałówki na Krupówki, gdzie wszyscy mogli spędzić miło czas oraz kupić sobie pamiątki. Po powrocie wszyscy mogliśmy się zregenerować oraz wziąć udział w zabawie w grupach, która polegała na zbudowaniu jak najwyższej wieży z pianek i makaronu. Każda z grup poradziła sobie bardzo dobrze z wyzwaniem. Na koniec, dla zwycięskiej grupy czekał słodki poczęstunek. Później chętne osoby mogły popływać sobie w basenie. Dzień zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą.

Trzeci dzień licealistów w Zębie⛰
Dla chłopaków dzień rozpoczął się szybciej niż zwykle. Wraz z wychowawcami powędrowaliśmy w stronę Kasprowego Wierchu, z którego mogliśmy zobaczyć wiele nieznanych nam dotąd szczytów. Dzięki intrygującym opowieściom naszej Pani przewodnik zdobyliśmy cenną wiedzę, którą w przyszłości wykorzystamy w praktyce podążając nowymi szlakami. Następnie wyruszyliśmy w kierunku Przełęczy pod Kopą Kondracką, przez Dolinę Kondratową aż do Kuźnic. W tym samym czasie grupa dziewczyn wraz z wychowawcami wyruszyła przez Gubałówkę na Krupówki, gdzie każdy miał dla siebie czas wolny i możliwość zakupienia pamiątek z wyjazdu. Kiedy wszyscy wróciliśmy do ośrodka, czekał na nas grill na świeżym powietrzu i czas na rekreację oraz wspólną zabawę.🏐⚽

Drugi dzień obozu wędrowno – sportowego w Zębie 🌲🏔.
Dzisiaj nastąpiła zamiana – klasy 2 i 3 LO wyruszyły na spacer w kierunku Harendy, gdzie mogły nacieszyć się pięknymi widokami na tle urokliwej Polany. Po powrocie mieliśmy czas na regenerację oraz wspólną integrację. Wzięliśmy udział w grze terenowej, w której musieliśmy wykazać się zdolnościami percepcyjnymi. Dodatkowo, ciekawym elementem integracji było rozpoznawanie tytułów bajek oraz filmów na podstawie puszczonej piosenki. W ten sposób mogliśmy przypomnieć sobie nasze czasy z dzieciństwa. Następnie tańczyliśmy Belgijkę oraz inne znane nam tańce. Na koniec mogliśmy wykazać się znajomością z zakresu wiedzy ogólnej. Natomiast klasy pierwsze w tym samym czasie wędrowały w kierunku Sarniej Skały, gdzie mogły nacieszyć się po drodze pięknymi widokami. Wieczorem wzięliśmy udział we Mszy Świętej. Dzień zakończyliśmy oglądając wspólnie mecz: Francja – Portugalia

Do Zęba przyjechał drugi turnus – tym razem młodzież licealna ze szkół w Poznaniu, Wrocławiu oraz Rybniku. Za nami pierwszy dzień, 🌲🏔 klasy 2 i 3 LO ruszyły na szlak prowadzący na Sarnią Skałę. Na trasie spotkał nas mały deszcz, lecz nie zepsuł to naszych wycieczkowych planów. Udało nam się zdobyć szczyt Sarniej Skały oraz zejść szczęśliwie na dół. Klasy pierwsze LO wyruszyły wraz z wychowawcami na Harendę, gdzie mogły nacieszyć się pięknymi widokami. Po powrocie mieliśmy czas na integrację, tańczyliśmy Belgijkę, kaczuszki oraz graliśmy w różnego rodzaju gry. Po kolacji, grupa chętnych osób miała możliwość wykazania się podczas gier planszowych oraz wyplatania bransoletek z włóczki. Dzień zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą.