Klasa 4A na Szlaku Cudów Bożego Ciała

312

15 czerwca klasa 4a wybrała się na Szlak Cudów Bożego Ciała do kościoła pw. „Bożego Ciała” na ul. Krakowskiej. Towarzyszyła nam pani przewodnik Agnieszka Idziak, która opowiedziała nam historię odnalezienia trzech hostii. Szukaliśmy ich wyobrażeń w zakamarkach świątyni. Usłyszeliśmy o dawnych gospodarzach noszących trzewiczki i szkaplerze, o królach, skarbach, krukach.
Mieliśmy duże szczęście, bo sam Ksiądz Proboszcz parafii opowiedział nam i pokazał monstrancję, w której jest relikwiarz z trzema hostiami. Właśnie ta monstrancja tylko raz w roku jest niesiona w centralnej procesji Bożego Ciała do Katedry. Ksiądz Proboszcz również pokazał nam Kaplicę Matki Bożej Szkaplerznej, w której do XIX wieku w głównym ołtarzu przechowywano cudowne hostie.
Spotkanie zakończyło się częścią warsztatową. Pani przewodnik opowiedziała nam o tradycjach Bożego Ciała, między innymi o tworzeniu dywanów z kwiatów. Mieliśmy możliwość samodzielnie zrobić dywan z kwiatów. Uruchomiliśmy naszą wyobraźnię i powstało kilka mniejszych dywanów kwiatowych.
Następnie pojechaliśmy na Cytadelę, gdzie zjedliśmy pizzę i poszaleliśmy na placu zabaw.