Licealiada Lekkoatletyczna

646
sdr

W pierwszych dniach października uczniowie naszego liceum wzięli udział w Licealiadzie Lekkoatletycznej. Nasi uczniowie podczas Mistrzostw Miasta Poznania w Lekkiej Atletyce dzielnie walczyli, zdobywając jeden medal. Na koronnym dystansie (100 m) najlepszy okazał się Józef Pawlak, który wygrał swój bieg półfinałowy oraz finałowy i wywalczył złoty krążek.

Z dobrej strony w biegu ma 100 metrów pokazały się również nasze dziewczeta; Poli Jabłońskiej niewiele zabrakło do awansu do biegu finałowego i zajęła ostatecznie dziewiąta lokatę. Klaudia Biegun zaś uplasowała się na 13. miejscu.
Na wyróżnienie zasługuje również Wojciech Koszuta, który po bardzo dobrym biegu zajął 8. miejsce (1500 m).
Nasza szkołę w lekkoatletycznych zmaganiach reprezentowali również: Emilia Klewenhagen (200 m), Magdalena Gibasiewicz (skok w dal), Aleksandra Wcisło (1500 m), Karolina Jessa (rzut osczepem), Megan Jaszewska (400 m), Michał Szarkowicz (skok w dal), Michał Mazur (800 m), Wojciech Wawrzyniak (400 m), Dawid Niechciałkowski (3000 m), Karol Szczepaniak (100 m), Łukasz Gorzelany (400 m), Krzysztof Warych (1500 m).