Mistrzostwa Szkół Wielkopolski w Szermierce

598

W piątek, 6 grudnia w Śremie odbyły się Mistrzostwa Szkół Wielkopolski w Szermierce, w których troje startujących uczniów naszej szkoły zdobyło medale.

Michalina Bartol z klasy 5a została Mistrzynią Wielkopolski w kategorii do lat 12.  W tej samej kategorii rywalizowali również Bartosz Torzyński oraz Franciszek Pokorski (klasa 5b). Chłopcy spotkali się w półfinałowej walce, w której górą był Bartosz. Ostatecznie Bartek zajął w Mistrzostwach drugą lokatę, natomiast Franek uplasował się na trzecim miejscu.

Przypomnijmy, iż nasza szkoła współpracuje z sekcją szermierczą poznańskiej Warty, dzięki czemu liczna grupa naszych uczniów rozwija swoje umiejętności pod okiem trenerów klubu z Drogi Dębińskiej.

Adam Matuszewski

{gallery}wydarzenia/2019_11_13_Mistrzostwa_Szkol_Wielkopolski_w_Szermierce{/gallery}