Pieśnią, tańcem i łamańcem – świętujemy stulecie niepodległości

479

Sto lat i trzy dni po odzyskaniu przez Polskę niepodległości klasy I-V uczestniczyły w szkolnych obchodach rocznicowych.
Uroczyste spotkanie rozpoczęło się hymnem narodowym i polonezem brawurowo wykonanym przez rodziców uczniów klasy II.

W programie artystycznym wyreżyserowanym przez s. Bożenę Lubocką usłyszeliśmy pieśń “Przybyli ułani pod okienko” oraz recytowany przez Marysię Król utwór “Pieśń o fladze” K. I. Gałczyńskiego.
Na scenie zaprezentowały się klasy Ia, Ib, IVa i reprezentowana przez Franciszka Latour klasa IVb. Usłyszeliśmy pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej i narodowowyzwoleńczej.
Tego dnia swój finał miała również zainicjowana przez panią Agatę Kwias akcja “100 łamańców językowych na 100 lat niepodległości”. Śmiałkowie recytujący arcytrudne zestawienia ojczystych wyrazów udowodnili, że dla ojczyzny trudzić można się na wiele sposobów.
Kolejnym wydarzeniem stało się ogłoszenie przez pana Jędrzeja Fecka i panią Annę Bogdanowicz -Leśną wyników konkursu na wykonanie pieśni patriotycznej. Laureatami zostali: Maria Król z klasy IIa, Anna Drozda z klasy Va, Anna Jarosik z klasy IIIc oraz duet Małgorzata Cugier i  Zuzanna Berkowska z klasy IIIb.
Ostatnim punktem uroczystości była prezentacja multimedialna tematycznie związana z bohaterskimi wydarzeniami, które doprowadziły Polskę do niepodległości.
Święto zakończyliśmy bardzo uroczyście, wsłuchując się w słowa “Bogurodzicy” odśpiewanej przez Faustynę Grzybowską.

Eliza Lisiecka
{gallery}wydarzenia/14_11_2018_niepodleglosc_1_5{/gallery}