Pożegnanie trzecioklasistów

836

To zawsze są wzruszające chwile. Nagle okazuje się, że trzy lata minęły jak jeden dzień i jeszcze chwila, a rozejdziemy się do różnych szkół. Żal ściskał gardło, łzy cisnęły się do oczu, przypominały się słowa dawnej piosenki: ” (…) za rok, za dzień, za chwilę razem nie będzie nas…”.


Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła Msza św., którą odprawił ks. Trojan Marchwiak. W kazaniu ks. Trojan nawiązał do pięknego przykładu św. brata Alberta, który swoim życiem pokazał, gdzie tkwi istota człowieczeństwa – w umiejętności ofiarowania miłości drugiemu człowiekowi. Zachowajmy to przesłanie w sercu.
Po Mszy św. udaliśmy się do auli. Tam Siostra Dyrektor podkreśliła szczególny moment w historii naszej szkoły – żegnamy ostatnie klasy gimnazjum, żegnamy również naszą Siostrę Dyrektor, Blankę Maćkowiak, która wytrwale, z miłością i pasją, towarzyszyła 7 lat kolejnym rocznikom gimnazjalistów… . Jesteśmy Jej za to ogromnie wdzięczni.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, a najlepsi, ze średnią co najmniej 5,5 i wzorowym zachowaniem wpisywali się do “Złotej Księgi”. Rekordzistą okazał się Józef Owecki, dwukrotny laureat i dwukrotny finalista konkursów przedmiotowych, który wywalczył średnią 6.0.
Na koniec oficjalnej uroczystości najwyższe odznaczenia urszulańskiej szkoły odebrało pięcioro uczniów, którzy nie tylko wynikami w nauce, ale i godną postawą świadczyli o tym, że są członkami wspólnoty, której mottem jest “SERVIAM” – służę.
Później przyszła pora na galę “Złotych Uli”, która jest tradycją naszej szkoły. W tym roku uroczystość była nietypowa, bo galę dla trzecioklasistów przygotowała klasa druga LO. Odbyła się ona w konwencji teleturnieju. Uczniowie przygotowali zabawne kategorie i dowcipne pytania, wyróżnieni otrzymywali słoiki pysznego miodu.
Drodzy Gimnazjaliści,
idziecie w świat, niech nie opuszcza Was Wiara, Nadzieja, Miłość – bogaci tymi wartościami możecie obdarować każdego napotkanego człowieka.
{gallery}wydarzenia/17_06_2019_zakonczenie_gim{/gallery}