“Poznanianka Roku 2019” – głosujemy na Siostrę Cecylię!

458

Szanowni Państwo!
Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o oddanie głosu na jedną z Sióstr Urszulanek, która została zgłoszona przez Fundację „Redemptoris Missio” do tytułu „Poznanianki Roku”.

Siostra Cecylia Śmiech znalazła się w finałowej dziesiątce Poznanianek i naszym wielkim marzeniem jest to, aby wygrała. Z jednego telefonu można oddać tylko jeden głos, aby zagłosować, należy wysłać SMS o treści “PR3” na numer: 4320 lub zadzwonić pod numer: 61 646 33 44. Opłata zgodna ze stawkami operatora (czyli bardzo niewielka). Myślę, że zwycięstwo Siostry przyczyni się nie tylko do promowania idei pomagania, ale również może przyczynić się do pomyślnego rozwiązania sprawy przekształcenia w publiczne naszego Liceum.
Siostra Cecylia jest założycielką pierwszego w Polsce Klubu Włóczkersów przy Fundacji „Redemptoris Missio”. Inicjatywa ta zrodziła się z potrzeby niesienia pomocy i wsparcia ubogim dzieciom w Afganistanie. Od czasu, kiedy po raz pierwszy usłyszała o zbiórce ciepłych ubrań organizowanej przez polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie, zaczęła robić na drutach wełniane czapki. Dzisiaj ma na swoim koncie ponad 3 tysiące własnoręcznie wydzierganych nakryć głowy, a zainicjowany przez nią Klub – ponad 70 tysięcy. Swoją postawą siostra Cecylia zainspirowała do działania wiele osób. Podobne kluby zaczęły powstawać w całej Polsce, w bibliotekach, domach kultury i prywatnych mieszkaniach. Jeden z nich powstał nawet na oddziale kobiecym w areszcie śledczym. Dla wielu kobiet robienie na drutach jest formą terapii. Tworząc ubrania, czują się potrzebne i ważne, a bezinteresowne pomaganie innym to wyraz międzyludzkiej solidarności ponad wszelkimi podziałami. Podsyłam również link do konkursu http://www.poznan.pl/poznanianka/

Wszystkie wydziergane przez Włóczkersów czapeczki posłaliśmy do afgańskich dzieci.
Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie i z góry dziękuję za udział w głosowaniu.
Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Zarządu
Fundacja Pomocy Humanitarnej
„Redemptoris Missio”

 

{gallery}wydarzenia/2019_11_07_Poznanianka_ Roku_2019_ glosujmy_na_Siostre_Cecylie{/gallery}