Prawo wobec telemedycyny – wykład

459

„PRAWO WOBEC TELEMEDYCYNY – czyli ewolucja relacji pacjent – lekarz w związku z rozwojem nowych technologii medycznych”.
4 grudnia dużą grupą, wybraliśmy się na ciekawy wykład “Prawo wobec telemedycyny” na położony po sąsiedzku Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Gdy przekroczyliśmy próg, ujrzeliśmy przepiękną salę wykładową. Wzbudziła ona zainteresowanie każdego z nas i jeszcze bardziej zachęciła, aby uważnie posłuchać tego, co ma do powiedzenia wykładowca mgr Mikołaj Maśliński.
Zaczął się wykład i w pierwszej chwili zaskoczyła słuchaczy cudowna akustyka sali. Wykładowca był świetnie słyszalny z każdego miejsca i to w dodatku bez mikrofonu (trochę jak w teatrze greckim).
Gdy emocje opadły, już w skupieniu mogliśmy uczestniczyć w wykładzie. Słowo „uczestniczyć” jest tutaj bardziej na miejscu niż słowo słuchać, gdyż wykład miał charakter rozmowy, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło przebieg spotkania.
Pod koniec wykładu mieliśmy okazję współpracować z uczniami z innych szkół i wspólnie omówić zalety i wady stosowania telemedycyny.
Gdy wykład się skończył, wszyscy robiliśmy sobie zdjęcia – czy to wcielając się w rolę studenta prawa, czy też profesora, który właśnie wykłada.
Całe wyjście na wykład było dla mnie bardzo ciekawym przeżyciem ze względu na poznanie bliżej telemedycyny oraz integrację z innymi uczniami.
Oprac. Łukasz Pazdej klasa 1 LO.
{gallery}wydarzenia/04_12_2018_telemedycyna{/gallery}