Szermiercze spotkanie z paraolimpijczykami

496

W środę, 20 listopada, w hali sportowej dzięki współpracy z Fundacją Akademia Integracji gościliśmy polskich paraolimpijczyków reprezentujących nasz kraj w szermierce na wózkach.

Do naszej szkoły zawitali, prezes Fundacji Radosław Stańczuk, wielokrotny medalista igrzysk paraolimpijskich, Kamil Rząsa, który podczas ostatnich Igrzysk w Rio wywalczył brązowy medal drużynowo oraz Grzegorz Lewonowski, który oprócz udziału na igrzyskach ma w swoim dorobku medale mistrzostw Europy.

Blisko dwugodzinna prelekcja połączona z pokazem walki szermierczej na wózkach, wywarła duży wpływ na uczestników środowego spotkania. Prelegenci opowiedzieli o swojej dyscyplinie, treningach, marzeniach czy też o funkcjonowaniu w codzienności. Podczas owego wydarzenia nasi uczniowie uzyskali wiele cennych rad życiowych oraz tego, z jakimi trudnościami może przyjść im się zmierzyć w przyszłości.

Nasz pokaz uwiecznili również zawodnicy z AZS-u O.Ś. Poznań, Mateusz Knez oraz Szymon Żelichowski, którzy opowiedzieli o swojej pasji do szermierki i zaprezentowali pokaz walki szermierczej na szpady.

Adam Matuszewski

 

{gallery}wydarzenia/2019_11_24_Szermiercze_potkanie_z_paraolimpijczykami{/gallery}