Szkolne pasowanie na czytelnika wśród najmłodszych

389
dav

21 października  odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika biblioteki SP uczniów klas: 1a i 1b. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez uczennice z klasy szóstej. Pierwszoklasiści musieli również wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło oczekiwane przez wszystkich pasowanie. Nasi nowi czytelnicy otrzymali w prezencie interesujące zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów.

I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.

 Anna Bogdanowicz-Leśna

 

{gallery}wydarzenia/2019_11_08_pasowanie_na_czytelnika{/gallery}