Tanecznym krokiem … Urszulański Festyn Rodzinny

521

Tanecznym krokiem poraz dziesiąty rozpoczęliśmy Urszulański Festyn Rodzinny. Siostra Dyrektor przywitała nas w ogrodzie urszulańskim, tak jak kilka lat temu, gdy rozpoczynaliśmy zbiórkę pieniędzy na nową salę gimnastyczną. Ogród jest mniejszy, bo sala już stoi, a my w tanecznych rytmach mogliśmy rozpocząć jubileuszowe świętowanie.

 Zaczęliśmy właśnie w nowej sali ogólnoszkolnym flash-mobem. Imponujący był widok tańczących w rytm muzyki uczniów i nauczycieli. Układ taneczny został przygotowany i wcześniej przećwiczony pod kierunkiem p. Agaty Rychwalskiej. Tańca nigdy dosyć! Po chwili wszyscy chętni pląsali w rytm znanych przebojów w wykonaniu zespołu “Fecek band” i szkolnego chóru. Słowa piosenek zostały przez uczniów dostosowane do szkolnych realiów, były dowcipne i pomysłowe.  Radosną atmosferę dopełnił profesjonalny pokaz tanga argentyńskiego.  
Na festynie nie zabrakło stoisk z pysznymi ciastami przygotowanymi przez wspaniałe Mamy. Był też pieczony dzik (!), domowy chleb i smalec, sałatki, a na deser lody i wata cukrowa.  W Urszulańskiej Spiżarni można było zakupić przetwory i miody, które dostarczyli rodzice i nauczyciele. Wszystkich kusiły stoiska z rękodziełem artystycznym, niektóre prace wykonane zostały przez nauczycieli i rodziców.
Na festynie spotkaliśmy się wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele, cała wspólnota urszulańska. Byliśmy razem i to jest najważniejsze.
Słowa ogromnej wdzięczności za tę możliwość należą się Siostrom Urszulankom i szczególnie p. Katarzynie Jelinek, która poraz piąty organizowała, czuwała, koordynowała, zachęcała, mobilizowała wszystkich do wspólnej pracy.
Do zobaczenia za rok.

{gallery}wydarzenia/08_06_2019_festyn{/gallery}