Urszulański Dzień Kobiet

541

Duża część ubiegłego tygodnia upłynęła nam pod znakiem Urszulańskiego Dnia Kobiet. Już od kilku lat obchodzimy ten wyjątkowy dzień w innym terminie niż „reszta świata”. Nasze świętowanie jest bowiem związane z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.


Każdego dnia świętowanie rozpoczynało się od apelu, podczas którego część męska uczniów składała życzenia swoim koleżankom. Po życzeniach uczennice zapraszane były do udziału w różnorodnych zajęciach z zaproszonymi gośćmi.
Uczniowie LO wysłuchali wykładu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” prof. dr hab. Marii Kaczmarek oraz prezentacji p. Dominiki Grodowskiej „Wrażliwość na drugiego człowieka w relacjach damsko – męskich”.
Uczniowie klas gimnazjalnych również wysłuchały wykładu prof. Marii Kaczmarek, a dziewczynki także dwóch prelekcji: „Szaleństwo hormonalne w okresie dojrzewania” mgr Małgorzaty Jusiakowskiej-Piputy oraz „Postrzeganie własnego ciała” dr Sylwii Trembacz-Oleszak.
Klasy VII-VIII miały okazję zapoznać się z zasadami savoir vivre przedstawionymi przez p. Dominikę Grodowską, a w klasach IV-V tematem było spotkanie z tańcem klasycznym poprowadzone przez p. A. Wolną-Bartosik.
W klasach I-II zatrzymaliśmy się nad niedoścignionym wzorem jakim jest Maryja. Dzieci wysłuchały opowieści „Mała Miriam”, a następnie odpowiadały na pytania quizu i wykonały rysunki ilustrujące opowiadanie.

{gallery}wydarzenia/05_12_2018_dzień_kobiet{/gallery}