Kontynuując naszą szkolną tradycję ostatnie klasy – kiedyś gimnazjum – a teraz szkoły podstawowej wyjeżdżają na wycieczkę – pielgrzymkę do Włoch do Desenzano i Brescia śladami św. Anieli, a później do Rzymu aby poznać kolebkę cywilizacji i Chrześcijaństwa w Europie oraz innych włoskich miast wartych odwiedzenia.
W tym roku jest troszkę inaczej na wspólny wyjazd wybrały się klasa 7 i 8. Po osiemnastogodzinnej podróży w słońcu, deszczu oraz austriackich korkach dotarliśmy na miejsce do hotelu nad Jeziorem Garda aby jutro rozpocząć realizację zaplanowanego programu.
Proszę zaglądać codziennie, postaramy się każdego wieczoru wrzucić kilka zdjęć.
Pozdrawiamy z włoskiej ziemi!
Ps. Nasz hotel położony jest na wzgórzu nad jeziorem niestety dziś Lago di Garda utonęło pod kołderką z mgły…
Drugi dzień naszego wyjazdu to czas ze św. Anielą. Odwiedziliśmy dziś Desenzano, Brescia, spotkaliśmy się s Patrycją polską urszulanką pracującą nad Jeziorem Garda, wzięliśmy również udział w niedzielnej Eucharystii w lokalnym kościele.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego dnia.
Trzeci dzień naszego wyjazdu to przemieszczenie się w okolicę Rzymu oraz odwiedziny Asyżu miasta s. Klary i św. Franciszka
Czwarty dzień naszej wycieczki do Włoch to Watykan z Bazyliką św. Piotra oraz Rzym barokowy oraz starożytny. Żadne zdjęcia nie oddadzą ogromu Bazyliki czy piękna wiecznego miasta, jednak zapraszamy do obejrzenia galerii z dziś.
To już piąty dzień naszej wycieczki. Na dziś zaplanowane było spotkanie z Ojcem Świętym w czasie audiencji generalnej oraz odwiedziny w Monte Cassino na cmentarzu polskich żołnierzy poległych w czasie zdobywania wzgórza oraz w klasztorze i kościele na wzgórzu.
Okazało się, że na dziś została również zaplanowana niespodzianka – godzinny pobyt nad Morzem Tyrreńskim.
W szóstym dniu naszego wyjazdu wróciliśmy do Rzymu i odwiedziliśmy papieskie bazyliki ś. Pawła, św. Jana na Lateranie i Matki Boskiej Śnieżnej.
Teraz jedziemy już na północ w okolice Wenecji, to jest właśnie nasz jutrzejszy cel.
A jeśli się uda, to jeszcze dziś pójdziemy na spacer nad Adriatyk.
Nasz wyjazd powoli dobiega końca, dziś od rana byliśmy w Wenecji. Pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta z panią Przewodnik, zajrzeliśmy do Bazyliki św. Marka, pochodziliśmy urokliwymi uliczkami miasta. Był czas na kupienie pamiątek, zjedzenie pizzy zrobienie zakupów na drogę powrotną. Teraz już jedziemy w kierunku Austrii, planujemy rano być w Poznaniu ale trudno powiedzieć co przyniesie nam droga.











