Brązowy medal Mikołaja Płaszczewskiego w Mistrzostwach Polski Juniorów

755

Mikołaj Płaszczewski uczeń klasy 1c liceum, reprezentujący Wartę Muszkieterowie Poznań zdobył brązowy medal podczas indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we florecie, które odbyły się w Bydgoszczy. Warto nadmienić, iż Mikołaj jest kadetem, a podczas mistrzostw przyszło mu rywalizować z zawodnikami do 20 roku życia.

W mistrzostwach wystąpili również inni uczniowie naszej szkoły, zrzeszeni na co dzień w Warcie Muszkieterowie Poznań: Piotr Ginda zajął 16. lokatę, Błażej Majewski zakończył zawody na 43. miejscu, a Wiktor Downar oraz Michał Wieczorek uplasowali się odpowiednio na 51. i 57. pozycji.

Rywalizacja drużynowa natomiast przyniosła Warcie Muszkieterowie Poznań I w składzie z Mikołajem Płaszczewskim, Piotrem Gindą oraz Błażejem Majewskim 8. pozycję, a Warta Muszkieterowie Poznań II, w której wystąpili Witkor Downar oraz Michał Wieczorek zakończyła niedzielne zmagania na 16. lokacie.