CULTURIADA 2015/16 – finał

1107

W piątek 12.02 w naszej szkole odbył się międzyszkolny finał konkursu CULTURIADA. Była to już 3 edycja konkursu. Do naszej szkoły przybyło ok. 50 osób z różnych poznańskich szkół. O godzinie 10:00 rozpoczął się test w 3 kategoriach: test wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych, test wiedzy o krajach francuskojęzycznych oraz test wiedzy o Włoszech. Finaliści wykazali się dogłębną wiedzą na konkretne tematy, które wcześniej zostały opublikowane na stronie konkursu (www.culturiada.pl).

Po teście, czekając na wyniki, uczestnicy wraz z opiekunami mogli skorzystać z konkursowej kawiarenki (nasi uczniowie upiekli na tę okazję pyszne ciasta!).

Przed godz. 12:00 do finalistów piszących testy dołączyli laureaci w kategorii PARAFRAZA OBRAZU i FILMIK REKLAMOWY. W samo południe Siostra Blanka ogłosiła listę laureatów i wręczyła wszystkim dyplomy oraz cenne nagrody.

Cieszymy się bardzo, gdyż w tym roku po raz pierwszy naszym uczniom udało się zdobyć tytuł laureata: wśród gimnazjalistów – „Test wiedzy o Włoszech” – KRZYSZTOF SZYMAŃSKI oraz w kategorii „Test wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych” – MICHALINA LITYŃSKA; wśród licealistów – „Test wiedzy o Włoszech”- IGA SKRZYPCZAK

GRATULUJEMY!

Przypominamy również, iż w licealnej galerii (przy wejściu do liceum) przez najbliższe dni można jeszcze obejrzeć prace finalistów konkursu w kategorii PARAFRAZA OBRAZU.

 

Szkolnymi koordynatorami projektu są: mgr Małgorzata Marciniak (nauczyciel l. hiszpańskiego), mgr Marlena Strzelec-Orłowska (nauczyciel j. francuskiego), mgr Agata Grabska-Saniuk (nauczyciel j. włoskiego).

{gallery}wydarzenia/culturiada_2016{/gallery}