Dzieje się w I klasie…

471

Maj to doskonały czas na różnorakie wyjścia i wycieczki. I tak nasi pierwszoklasiści mogą się pochwalić kolejnymi zajęciami w terenie. Miały one miejsce 16.05 w poznańskim Ogrodzie Botanicznym, a poprowadziła je specjalnie dla nich p. Zofia Chyleńska – zamiłowany biolog i przyrodnik, i zarazem nasz szkolny nauczyciel.

Ważnym wydarzeniem był również Dzień Czystości, w czasie którego zajęcia dla najmłodszych uczniów prowadzili studenci poznańskiej Akademii Medycznej z wydziału pielęgniarstwa, którzy aktualnie odbywają w naszej szkole swoje praktyki. Była nauka mycia rąk, zabawy, zagadki i piosenki. Tego dnia razem z uczennicami kl. III gimnazjum pierwszoklasiści uczestniczyli we flash mobie, przygotowanym specjalnie na tę okazję.
Zorganizowane zostały również zajęcia muzyczne, w czasie których uczniowie poznali budowę fletu i wysłuchali kilku krótkich utworów.
Kolejnymi nietypowymi zajęciami była akcja „Wiosennie i zdrowo”. W czasie ich trwania powstawały pyszne i artystycznie wręcz wykonane wiosenne koreczki, kanapki i soki. Tak wzmocnieni „witaminowym zastrzykiem” uczniowie klasy pierwszej SP wzięli udział w dwóch konkursach piosenki patriotycznej. Rezultat: I miejsce, wyróżnienie i nagroda specjalna To powód do chluby i duża radość dla nas wszystkich!!!
s. Bożena Lubocka

{gallery}wydarzenia/ogrod_16_05_2018{/gallery}