III Urszulański Bal Charytatywny

440

W ostatnią sobotę karnawałową 10 lutego 2018 r. ponad sto osób bawiło się na III Urszulańskim Balu Rodziców. Celem imprezy, oczywiście prócz szampańskiej zabawy, tak jak w latach poprzednich, było zbieranie środków finansowych, które mają wspomóc mocno zaawansowaną już budowę sali gimnastycznej. Każdy z zebranych gości, wykupując zaproszenie i biorąc udział w balu, stał się jednocześnie darczyńcą tego wielkiego budowlanego przedsięwzięcia.


Bal rozpoczęto uroczystym przywitaniem przez Przełożoną Wspólnoty Urszulanek Unii Rzymskiej, s. Aleksandrę Stachnik oraz Siostrę  Dyrektor Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu,   s. Blankę Beatę Maćkowiak a także skonsumowaniem wyśmienitej kolacji w jadalni szkolnej. Następnie w auli szkolnej wspólnie zatańczono poloneza. Zabawa trwała do trzeciej nad ranem. Szalejącym na parkiecie rodzicom oraz nauczycielom wtórował zespół Venus. W przerwach pomiędzy tańcami można było skorzystać z świetnie zaopatrzonego bufetu oraz wziąć udział w loterii fantowej.
DZIĘKUJEMY Rodzicom i Nauczycielom za obecność, która wiążę się z poczuciem przynależności do środowiska urszulańskiego. DZIĘKUJEMY wszystkim Darczyńcom! Ogromne serce i zaangażowanie Wielu daje nadzieję na to, że już za moment niemożliwe stanie się możliwe – urszulańska szkoła będzie miała godne warunki do rozwijania aktywności fizycznej naszych uczniów.
Aldona Hekiert 
{gallery}wydarzenia/10_02_2018_III_bal{/gallery}