IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

558

4 października 2019 roku odbył się w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. World Multiplication Table Day to bezpłatna akcja edukacyjna, która zachęcała do przypomnienia tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Zabawa, czyli krótkie egzaminy z tabliczkowej wiedzy, miała miejsce podczas przerw i pozwoliła wyłonić wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Otrzymali oni od egzaminatorów, czyli młodszych uczniów, certyfikaty przyznawane wyłącznie za bezbłędnie wykonane obliczenia. Chętnych, by się sprawdzić, nie brakowało. Gratulujemy serdecznie, przede wszystkim MISTRZOM! Cieszymy się, że byli wśród nich też uczniowie z młodszych klas. Warto wspomnieć, że podczas trwania akcji można było podziwiać ciekawe prace plastyczne wykonane przez uczniów specjalnie na tę okazję. Tabliczkowy piątek, z przerwami spędzonymi wesoło, przyjemnie i pożytecznie, już za nami.

Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia oraz tym, którzy z entuzjazmem egzaminowali wszystkich chętnych. Akcja się skończyła, ale znajomość tabliczki mnożenia, mamy nadzieję, pozostanie na długo. Tego wszystkim życzymy, zwłaszcza uczniom. Dziękujemy za tegoroczny udział i zapraszamy za rok! Emocje gwarantowane.

Nauczyciele matematyki: Joanna Kończak, Beata Nowakowska, Anna Sobaszkiewicz
{gallery}wydarzenia/IX_swiatowy_dzien_tabliczki_mnozenia_15_10_2019{/gallery}