Licealiada LA

959

Przed tygodniem na poznańskim Golęcinie została rozegrana Licealiada Lekkoatletyczna.  W zawodach tradycyjnie brała udział również nasza szkoła.

W biegu na 100 metrów wystartowała Wiktoria Wojewódzka, której niewiele zabrakło, aby wejść do ścisłego finału i ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu.
W rywalizacji na 200 metrów naszą szkołę reprezentowała Marianna Michalska, która zajęła 9. lokatę.
Również na 9. miejscu swój bieg na 400 metrów zakończyła Dobrochna Kłosowska.
Aleksandra Wawrzyniak doskonale spisała się w biegu na 800 metrów co pozwoliło jej zająć 6. miejsce.
W najdłuższym biegu kobiecym podczas Licealiady, tj. 1500 metrów wystartowała Zofia Stawna, która dobiegła do mety na 6. pozycji.
W skoku w dal do finałowej rywalizacji awansowała Adrianna Leszczyńska, która z wynikiem 4,03 m zajęła 6. miejsce.

W rywalizacji Panów dobry start w półfinałach biegu na 100 metrów zanotował Paweł Wiśniewski, a finałową rywalizację zakończył na 7. pozycji.
Bieg na 200 metrów to występ Antoniego Kontowskiego, który został sklasyfikowany na 12. lokacie.
W zmaganiach 400-metrowców Mikołaj Płaszczewski uplasował się na 6. miejscu, a w biegu na 800 metrów równie wysokie 7. miejsce wywalczył Feliks Nowak.
Wśród uczestników biegu na 1500 metrów rywalizację na 13. miejscu zakończył Franciszek Stawny.
Bieg na 3000 metrów na 7. lokacie zakończył Piotr Piechocki.
W konkurencjach technicznych mieliśmy dwóch przedstawicieli. Jakub Wilk wystąpił w konkursie pchnięcia kulą, gdzie zanotował 19 wynik, a Franciszek Krych w rzucie oszczepem był blisko awansu do ścisłego finału zajmując ostatecznie 9 miejsce.

W klasyfikacji końcowej nasze Panie wywalczyły w sumie 62 punkty, co przełożyło się na 15. miejsce, Panowie natomiast z 67 punktami zajęli 13. pozycję.