Mistrzostwa Szkół Podstawowych Wielopolski w szermierce

249

W piątek, 15 grudnia w Śremie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Wielopolski w szermierce. Nasza szkole reprezentowała trojka uczniów: Zuzanna Pokorska z klasy 8a, Amelia Wiercińska z klasy 5b oraz najmłodszy uczestnik Feliks Witkowski z klasy 2a.

Najlepiej podczas piątkowych zawodów spisała się Zuzanna Pokorska, która zdobyła wicemistrzostwo Wielkopolski. Zuza kapitalnie przeszła przez fazę grupową, a następnie przez walki pucharowe. W walce finałowej zmierzyła się z jedną z najlepszych zawodniczek w kraju i niestety mimo ambitnej walki doznała porażki zdobywając srebrny medal.

Amelia Wiercińska w kategorii do lat 12 wygrała dwie walki w grupie oraz jedną walkę w fazie pucharowej co pozwoliło jej zająć ostatecznie 15. lokatę.

Feliks Witkowski zbierał swoje pierwsze szlify w mistrzostwach województwa i w swojej kategorii wiekowej do lat 10 zajął 12. miejsce.