„Modlić się, to iść ku Bogu, który idzie ku nam” (Michel Quoist)

566

W sobotę 24 listopada, na samym progu adwentu, spotkaliśmy się na dorocznym dniu skupienia dla nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół Urszulańskich.

Nieco przed czasem, ale już w duchu oczekiwania przygotowywaliśmy nasze serca na powitanie Dzieciątka. A wzrok nasz i myśli skierowane zostały na Jego Matkę.
Konferencję przygotował i wygłosił o. Norbert Oczkowski OP. Przypomniał, że kończący się rok liturgiczny nosił hasło „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” i zaprosił nas do spojrzenia na Matkę Bożą jako na najlepszy przykład otwarcia się na działanie Ducha świętego.  Rozważając cytaty Pisma świętego pokazywał, jak cenne jest zaufanie i przyjęcie natchnienia Ducha.
Po konferencji przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w cichej modlitwie przeplatanej śpiewem i rozważaniem prowadzonym przez członków wspólnoty Jerozolima. Piękna oprawa adoracji wprowadziła nas jeszcze pełniej w modlitwę. W tym czasie była również okazja do spowiedzi świętej, w której służyli ojcowie dominikanie i ojciec karmelita. Duchową część dnia skupienia zakończyła eucharystia.
Na końcu, aby posilić także ciało, a także wzmocnić więzi między członkami urszulańskiej społeczności, siostry zaprosiły uczestników na poczęstunek – kawę, herbatę, owoce i pyszne rogaliki

Bardzo dziękujemy Siostrom Urszulankom, Ojcom Dominikanom i Ojcu Karmelicie oraz Wspólnocie Jerozolima za okazję do zatrzymania się w biegu i pochylenia nad tym, co najważniejsze.

Agnieszka Kamińska

{gallery}wydarzenia/24_11_2018_dzien_skupienia{/gallery}