MOVEMBER :-{)

527

Movember (zbitka angielskich słów moustache (wąsy) i November (listopad)) – coroczna, trwająca miesiąc akcja, uczestnictwo w której polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do przyłączenia się ( w miarę możliwości, jeśli wiek pozwala;) ).

Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykająch mężczyzn („zmienić oblicze męskiego zdrowia”). Strona główna wydarzenia to Movember.com.

Poprzez zachęcanie mężczyzn do uczestnictwa w akcji Fundacja Movember ma nadzieję osiągnąć wzrost liczby wczesnych wykryć, diagnoz oraz efektywnych kuracji raka. Poza zachęcaniem do corocznych badań Fundacja Movember stara się przekonać mężczyzn, że powinni być świadomi historii zachorowań na raka w swojej rodzinie i prowadzić zdrowszy tryb życia.

Od 2004 roku Fundacja Movember organizuje akcję Movember w Australii i Nowej Zelandii. W 2007 roku akcja była organizowana także w Irlandii, Kanadzie, Czechach, Danii, Salwadorze, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Południowej Afryce, na Tajwanie i w Stanach Zjednoczonych.

W 2012 roku Global Journal zaliczył Movember do listy stu największych organizacji pozarządowych.

Źródło – Wikipedia