Najlepsze życzenia!

1442

Kochani Koledzy!
Dzisiaj, 19 marca, w uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny, obchodzimy nasz Urszulański Dzień Chłopaka.
Z tej okazji chciałybyśmy Wam życzyć, aby święty Józef przez całe życie był dla Was wzorem do naśladowania, a jednocześnie osobą, do której zawsze możecie uciec się w razie trudności i problemów. Bądźcie tak jak ten wielki patron Kościoła Katolickiego przykładem prawdziwej wiary, pokory i posłuszeństwa. Życzymy Wam, żebyście tak jak święty Józef potrafili poddać się woli Bożej i naśladując jego poświecenie dla Jezusa i Maryi, umieli poświęcać się dla Waszych bliskich, stając się w przyszłości wzorem ojca rodziny.
Życzymy Wam również, abyście zawsze dążyli do obranych sobie celów oraz spełniali wszystkie swoje marzenia. Pracujcie stale nad sobą, walczcie ze słabościami i szlifujcie swoje talenty, aby ten czas, który spędzacie w domu, był jak najbardziej pożyteczny. Znajdujcie radość w najmniejszych rzeczach i doceniajcie najkrótsze chwile. Abyście każdego dnia byli uśmiechnięci i pogodni oraz pamiętali, że zawsze możecie na nas liczyć. Pragniemy, żebyście w tych ciężkich czasach zachowali zdrowie, dbali o siebie i swoje rodziny. I pamiętajcie, że jesteście bohaterami własnych historii.

Do życzeń dołączamy fragment książki Johna Eldredge’a oraz wiersz Ludwika Jerzego Kerna.

„Chciałbym być Williamem Wallace’m, prowadzić ludzi do boju z wielkim mieczem w dłoni», westchnął kiedyś mój przyjaciel. «Jednak czuję się jak ten facet z tyłu, w czwartym rzędzie, z motyką w ręce». To jest kłamstwo Wroga – że twoje miejsce jest pozbawione jakiegokolwiek znaczenia, że tak właściwie nie jesteś naprawdę uzbrojony. W swoim życiu jesteś Williamem Wallace’m – a kim miałbyś być? Nie ma nikogo, kto mógłby zastąpić cię na arenie, na którą zostałeś wezwany. Jeśli opuścisz swoje miejsce w szeregu, ono pozostanie puste. Nikt inny nie może być tym, kim masz być ty. Ty jesteś bohaterem swojej własnej historii. Żadną postacią drugoplanową ani statystą, ale głównym bohaterem.”

Wasze koleżanki