Pożegnanie klas ósmych

607

Po południu, 18 czerwca spotkaliśmy się na Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego klas ósmych.

Odprawił ją duszpasterz szkoły, ks. Trojan Marchwiak. Tak się złożyło, że Słowo Boże tego dnia było bardzo wymagające i kierowało naszą uwagę na miłość: bliźniego i nieprzyjaciół, na co zwrócił uwagę celebrans. Przed błogosławieństwem nastąpiło jeszcze przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi, składającemu się z uczniów klas siódmych.
    Kolejnym etapem wspólnego świętowania była uroczystość w auli, którą rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Siostra Dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny, zwracając uwagę, że obecny rocznik, który kończy klasę ósmą jest kolejnym po wieloletniej przerwie rocznikiem kończącym urszulańską szkołę podstawową w Poznaniu.
    W oficjalnej części wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody, najlepsi z najwyższą średnią ocen (co najmniej 5, 5) i wzorowym zachowaniem wpisali się do Złotej Księgi. Pozostali otrzymali pamiątkowe książki. Każdy z uczniów otrzymał również – specjalnie na tę okazję przygotowaną pozycję, która zawierała zdjęcia wszystkich absolwentów i nauczycieli oraz zestaw pióro i długopis. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć.
    Następnie wzięliśmy udział w tradycyjnej gali Złotych Uli, którą przygotowali uczniowie klasy drugiej liceum. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali obdarowani słoiczkami miodu. Tym razem Złoty Ul Dyrektorski trafił w ręce Mateusza Skibińskiego.
Na koniec spotkania uczniowie klas ósmych w artystycznej formie podziękowali nauczycielom. Jedna z klas śpiewała piosenkę, inna wykonała do niej układ taneczny, a trzecia zadbała o stronę techniczną. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać talenty naszych uczniów.
    Mamy nadzieję, że w swoją dalszą drogę życia zabiorą skarby, które staraliśmy się im przekazać przez ostatnie dwa lata spędzone w murach urszulańskiej szkoły, a hasło SERVIAM (będę służyć) stanie się jeszcze bliższe ich sercom.{gallery}wydarzenia/18_06_2109_zakonczenie_8klasa{/gallery}