Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

1108

To już? Naprawdę koniec wakacji?!
Była piękna pogoda, rodzinne wyjazdy, obozy harcerskie i inne (warto przeczytać tutaj o naszym szkolnym, tradycyjnym już, wyjeździe do Zęba). Zwiedzaliśmy Polskę, wyjeżdżaliśmy za granicę. Wszyscy wróciliśmy (za co wiadomo Komu mamy dziękować). Teraz nadszedł czas pracy, wytrwałości, szkolnych obowiązków. Powitała nas serdecznie Siostra Dyrektor, Blanka Maćkowiak, a Siostra Przełożona, Aleksandra Stachnik, pięknie opowiedziała o czasie, który jest darem. Obyśmy umieli go wykorzystać!


Wróciliśmy do pięknej szkoły, wiele klas zostało przystosowanych do potrzeb najmłodszych uczniów. Klasy pierwsze, trochę przestraszone, zostały przywitane przez drugoklasistów. Poznaliśmy nowych kolegów z klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej oraz z pierwszej LO.
Przed niektórymi uczniami, ósmoklasistami, trzecioklasistami gimnazjum, maturzystami trudny rok przygotowań do egzaminów. Z pomocą życzliwych (i wymagających) nauczycieli dadzą radę. Wyniki tegorocznych egzaminów napawają optymizmem i wiarą, że i przyszły rok będzie równie udany!
Oczywiście rok szkolny zaczęliśmy z Bożym błogosławieństwem. Msza św.  w kościele oo. dominikanów zgromadziła całą społeczność urszulańską. Ks. Trojan Marchwiak z towarzyszącymi mu kapłanami składał świętą Ofiarę w intencji uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów.
Niech w tym szczególnym roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości towarzyszy nam wezwanie:
“Maryjo, królowo Korony Polskiej,
błogosław pracy i Ojczyźnie naszej”
Alicja Ruczaj
 
{gallery}wydarzenia/rozpoczecie_roku_03_09_2018{/gallery}