Spotkanie integracyjne

466

W sobotę, 7 kwietnia, naszą szkołę odwiedzili mali goście: odbyło się spotkanie zapoznawcze dzieci – kandydatów do klas I Szkoły Podstawowej.


Dzieci przyniosły w prezencie dla nas własnoręcznie wykonane rysunki, które zawiesiliśmy na ścianie sali gimnastycznej.  Następnie przywitaliśmy się i rozpoczęliśmy zabawy. Dzieci podzielone zostały na grupy i przechodziły do sal na różnorodne zajęcia, wśród których były: ćwiczenia sportowe i tańce przy muzyce, zajęcia plastyczne, nauka piosenki i wiele innych.
W przerwie między zajęciami udaliśmy się do salki jadalnej, gdzie dzieci zjadły przygotowane przez rodziców śniadanka i chwilę odpoczęły, by z nowymi siłami wrócić do zabawy.
Na koniec spotkaliśmy się znów wszyscy w sali gimnastycznej. Pożegnaliśmy się ostatnią zabawą, a wtedy stęsknieni rodzice mogli już odebrać swoje pociechy 🙂
Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy poświęcili swój wolny czas i zechcieli przygotować zajęcia dla przyszłych uczniów: p. Karolinie Chyłek, p. Agnieszce Kolasińskiej, p. Annie Majewskiej, p. Adamowi Matuszewskiemu, s. Agnieszce Świętoń i s. Katarzynie Wróblewskiej (w kolejności alfabetycznej).
Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszystkie dzieci, które staną się we wrześniu uczniami klas I, z większym entuzjazmem i pewnością rozpoczną naukę w urszulańskiej szkole.

Barbara Biskup i Agnieszka Kamińska
{gallery}wydarzenia/przyszloroczne_pierwszaki_07_04_2018{/gallery}