Spotkanie z siostrą Cecylią Śmiech

522

W minionym tygodniu siostra Cecylia Śmiech, laureatka plebiscytu „Poznanianka roku 2019”, odwiedziła społeczność szkolną podczas wtorkowego i środowego apelu.

W drugiej edycji plebiscytu zorganizowanego przez Miasto Poznań otrzymała prawie pół tysiąca głosów. W plebiscycie rywalizowało dziesięć kobiet. Siostra Cecylia pokonała m.in. Barbarę Sadowską, wiceprzewodniczącą zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka czy Wiolettę Bogusz, współzałożycielkę i przewodniczącą Stowarzyszenia „Zupa na Głównym”.

Siostra Cecylia opowiedziała uczniom o założonym przez siebie w Klubie „Włóczkersów”, który zajmuje się dzierganiem czapek dla dzieci. Podobne kluby zaczęły powstawać w całej Polsce, w bibliotekach, domach kultury i prywatnych mieszkaniach. Jeden z nich powstał nawet na oddziale kobiecym w areszcie śledczym.

Osiemdziesięcioletnia urszulanka od kilku lat dzierga na drutach zimowe czapeczki dla ubogich dzieci w Afganistanie. Od czasu, kiedy po raz pierwszy usłyszała o zbiórce ciepłych ubrań organizowanej przez polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie, zaczęła robić na drutach wełniane czapki. Dzisiaj ma na swoim koncie ponad 3 tysiące własnoręcznie wydzierganych nakryć głowy, a zainicjowany przez nią klub – ponad 70 tysięcy.

Dziękujemy Siostro Cecylio za dar miłości i życzymy jeszcze wielu „przerobionych oczek na drutach”

Katarzyna Jelinek

 

{gallery}wydarzenia/2019_12_04_Spotkanie_z_siostra_Cecylia_ Smiech{/gallery}