Święta Urszula i piłka nożna!

2926

Każdy się pewnie zastanawia co święta Urszula ma wspólnego z piłką. Otóż ma i to wiele, ponieważ Jej podopieczni z klasy IIIb 21 października 2022r. rozegrali swój pierwszy WIELKI MECZ PIŁKI NOŻNEJ! Ich przeciwnikami byli ich właśni tatusiowie. Mecz wzbudzał olbrzymie emocje, zarówno zawodników jak i kibiców każdego zespołu. Mecz ten dla każdego z zespołu jawił się jako wygrana dlatego też wypełniła się hala sportowa naszej szkoły. Cóż to były za emocje. Zawodnicy mimo wcześniejszego zdenerwowania byli bardzo opanowani i spokojni.  Pojedynek był bogaty w akcje zarówno jednej, jak i drugiej drużyny.

Po pierwszej połowie drużyna chłopaków przegrywała 5 – 7. Kiedy sędzia – pan Mateusz odgwizdał koniec pierwszej połowy, zmęczeni zawodnicy zeszli z boiska. W przerwie meczu czas kibicom umiliły klasowe cheerliderki,  wykonując układ akrobatyczny z pomponami.

W drugiej części meczu zastaliśmy zawodników drużyny chłopaków zmobilizowanych i zdeterminowanych w najwyższym stopniu. Drużyna Daniela próbowała zmienić niekorzystny rezultat. Obserwowaliśmy przepiękne i odważne akcje w ataku. Determinacja zespołu i nad podziw zgrane kopnięcia spowodowały, że zespół chłopców w rezultacie zremisował z drużyną tatusiów.

Podsumowując to spotkanie, możemy stwierdzić, że byliśmy świadkami jednego z najlepszych meczów, jaki odbył się w Uroczystość Świętej Urszuli. Wziąwszy pod uwagę fakt, że oba zespoły nie należą do najsłabszych, to postawa uczniów i ojców jest naprawdę godna podziwu. To zawodnicy z klasą, grający brawurowo, odważnie i z determinacją, ale jednocześnie zgodnie ze wszystkimi zasadami fair play. Zafundowano nam piękne widowisko na wysokim poziomie. Dziękujemy!