Świetlicowy Konkurs Recytatorski

864

22 stycznia 2020r. odbył się w świetlicy konkurs recytatorski, pt. : „Wiersze Jana Brzechwy”. Do konkursu zgłosiło 30 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Jury w składzie : Pani Hanna Geisler, Pani Magdalena Janeczko, Pani Agata Kwias oceniało ok. 3 minutowe wystąpienia pod kątem wyboru trudności utworu, dykcji, tempa i autoprezentacji.

Najliczniejszymi uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych, którzy mieli okazję niejednokrotnie po raz pierwszy wystąpić publicznie i zmierzyć się z tremą oraz skonfrontować wyobrażenia na temat własnych możliwości z rzeczywistością.
Jury podziwiało zaangażowanie małych aktorów, którzy bardzo dobrze przygotowali się do prezentacji utworów Jana Brzechwy, również tych mniej znanych, ubogacając swoje wystąpienia rekwizytami, strojem, gestami, czy też promienną postawą.
Dzień później przy dźwiękach fanfar odbyło się uroczyste ogłoszenie listy laureatów i rozdanie nagród (gry, książki, puchary). Był to bardzo emocjonujący moment, pełen radości z sukcesu, ale też pełen wyzwań. Dla niektórych była to trudna próba uczenia się umiejętności przyjmowania porażki.

Magdalena Janeczko

Wyniki konkursu przedstawiamy poniżej:

Laureaci klas pierwszych:
I miejsce: Stanisław Firsowicz
II miejsce: Zofia Bączkiewicz, Antonina Hilgendorf
III miejsce: Hubert Marciniak, Julia Ptasińska
Wyróżnienia: Aleksandra Bolanos- Adamiak, Tomasz Pokorski

Laureaci klas drugich:
I miejsce: Zofia Umławska
II miejsce: Alicja Manthey
III miejsce: Marek Kaźmierski, Stanisław Cieślak
Wyróżnienia: Julia Horowska

 

Laureaci klas trzecich:
I miejsce: Natalia Metka, Maria Król

 

{gallery}wydarzenia/2020_01_24_swietlicowy_Konkurs_Recytatorski{/gallery}