Święto Patronalne Szkoły i Komisji Edukacji Narodowej

614

Od kilku lat nasze Święto Patronalne obchodzimy razem ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej, nic w tym dziwnego, bo przecież siostry urszulanki mają w swoim charyzmacie wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży. Nasze szkoły urszulańskie istnieją dzięki Nim, ich pasji, zaangażowaniu i modlitwie. Mówili o tym dzisiaj wszyscy: ks. Trojan Marchwiak podczas Mszy św., wdzięczni uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Ten dzień, który rozpoczyna uroczysta Msza św. w gościnnym kościele oo. dominikanów jest niezwykle wzruszający. Rozpoczyna go chór szkolny i wszyscy zebrani pięknym hymnem:
Święta Urszulo, Wodzu nasz, zwycięska Ty królewno
weź nas w zwycięską mocną straż na drogę życia pewną.
Krzyż ciężar swój i lekkość ma,
Soli Deo. Gloria!
Liturgia odświętna i koncelebrowana wspomagana śpiewem naszego szkolnego chóru uzmysławia nam sens naszego wspólnotowego trwania – kolejne roczniki urszulańskiej młodzieży składają ważne przyrzeczenie wierności Bogu i Ojczyźnie. Jest to chwila podniosła i na pewno wielu zapadająca w pamięć.
Po Mszy św. uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły na świętowania ciąg dalszy – spotkanie w klasach przy drożdżówkach.
Ten dzień to również okazja podziękowań dla nauczycieli. Zostali oni obdarowni przez swoich uczniów pięknymi laurkami, kwiatami i słodyczami. Wyróżnieni nauczyciele, polonistki: Eliza Lisiecka, Agnieszka Ślaska-Ryczaj, Alicja Ruczaj, angliści: Patrycja Solarek i Dariusz Zborowski, naczelny kapelmistrz naszej szkoły – Jędrzej Fecek oraz pracownicy administracji – panie Monika Witkowska i Karolina Bajorek za swoją pracę otrzymali również Nagrodę Dyrektora Szkoły.
To był bardzo miły dzień.

{gallery}wydarzenia/urszula_10_2018{/gallery}