Szlachetna Paczka 2018

454

JAK DOBRZE JEST DZIAŁAĆ RAZEM. Wszyscy o tym wiemy, ale dopiero przy takich akcjach, jak Szlachetna Paczka, okazuje się to w tak widoczny sposób.


Na apel o szkolną zbiórkę dla starszego, schorowanego pana Kazimierza odpowiedziała cała społeczność. Zebraliśmy ubrania i rzeczy osobiste, pościele i poszewki, patelnie, a także ogromną ilość artykułów spożywczych i chemii gospodarczej. Do Pana Kazimierza pojechało 11 dużych kartonów (choć zdjęcia nie oddają ich rozmiarów)
 Ilość zebranych przez nas produktów była tak duża, że – oprócz pana Kazimierza – postanowiliśmy obdarować także dodatkowe osoby.  Po konsultacji z wolontariuszami druga, podobnej wielkości Szlachetna Paczka pojechała do pana Pawła, który żyje samotnie, a w marcu tego roku w wyniku pożaru stracił dom. Pan Paweł pracuje i utrzymuje się ze swojej pensji, ale obecnie mieszka w przyczepie campingowej i jednocześnie odbudowuje mały dom, w którym mógłby zamieszkać. Przekazane przez nas produkty przyczynią się do przyspieszenia prac i umożliwią zamieszkanie w budynku w czasie mrozów.
Ponadto obdarowane zostały także dwie potrzebujące rodziny związane z naszą szkołą. Bardzo dziękuję WSZYSTKIM, którzy – choćby w najmniejszym stopniu – przyczynili się do powstania paczek. W sposób szczególny dziękuję naszym wolontariuszkom, które pakowały paczki, chłopcom z kl. IIIA, którzy prezenty znosili i ładowali do samochodu i rodzinie państwa Pieczyńskich, którzy zawieźli dary.To jest niesamowite, dodające skrzydeł doświadczenie. Pokazuje, że mamy w sobie dużą gotowość do niesienia dobra 
Z wielkimi podziękowaniami w imieniu swoim i wolontariuszy Szlachetnej Paczki –
Agnieszka Kamińska

{gallery}wydarzenia/10_12_2018_szlachetna_paczka{/gallery}