Urszulański Dzień Kobiet

564

8 grudnia obchodzimy liturgiczne święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w naszej szkole świętujemy Urszulański Dzień Kobiet, który w tym roku odbył się 9 grudnia.

W tym dniu wszystkie dziewczęta były radosne i z niecierpliwością wyczekiwały niespodzianek, jakie przygotowali dla nich chłopcy. Ten dzień rozpoczął się od uroczystego apelu w auli, który został przygotowany przez męską część naszej szkoły.

Później miejsce miały zajęcia dla dziewcząt, które zostały przygotowane przez ich wychowawców. Dziewczęta ze szkoły podstawowej mogły brać udział w warsztatach w salonie muzycznym Feliksa Nowowiejskiego „Willa wśród róż” oraz obejrzeć sens filmowy w kinie pałacowym.

Dziewczęta w liceum gościły panią Bognę Białecką. Jest ona psychologiem i autorką wielu publikacji z dziedziny problematyki dojrzewania nastolatków. W wykładzie dla naszych uczniów p. Białecka postarała się odpowiedzieć na pytania o tożsamość kobiety i mężczyzny w XXI wieku. Omówiła stereotypy odnoszące się do obu płci, ich podstawy z punktu widzenia badań naukowych. Starała się także podpowiedzieć, jak młodzi ludzie mogą świadomie budować swoją kobiecość i męskość.
Później był poczęstunek, który został przygotowany przez chłopców oraz wspólne oglądanie filmu.

 

{gallery}wydarzenia/2019_12_24_Urszulanski_dzien_kobiet{/gallery}