Urszulańskie kolędowanie AD 2016

782

10 stycznia zebraliśmy się licznie wraz z rodzinami uczniów, nauczycieli i absolwentów poznańskiego Zespołu Szkół Urszulańskich w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Fredry w Poznaniu na mszy świętej oraz wspólnym kolędowaniu. 

Wydarzenie rozpoczęło się o 16:30, chociaż osoby śpiewające w chórze miały wcześniej ponad godzinną próbę. Kościół był przepełniony, nie wszystkim udało się znaleźć miejsce siedzące, więc ksiądz zaprosił zebranych do górnej części kościoła…

Zresztą stamtąd był naprawdę bardzo dobry widok. Mszę świętą odprawili ksiądz Trojan Marchwiak nasz duszpasterz, proboszcz parafii sw. Wojciecha oraz proboszcz tamtejszej parafii – ksiądz Paweł Pacholak. Ewangelia mówiła tego dnia o chrzcie Jezusa, którego udzielił mu Jan Chrzciciel. Zaskakujące, dające mocno do myślenia kazanie opowiadające o tym, że Bóg jest naszym dobrym ojcem wygłosił ks. Trojan. Po mszy w kościele zapanowała cisza. Wszyscy z niecierpliwością czekali na występ chóru i zespołu szkolnego, którym opiekuje się nauczyciel muzyki – p. Jędrzej Fecek. Pierwsze utwory, które wykonali chórzyści były spokojne i wolne, m.in. Cicha noc i Mizerna cicha. Utwory te wprowadziły wszystkich w nastrój zadumy oraz zamyślenia. Później w zupełnych ciemnościach, wysłuchaliśmy fragmentów poezji z muzyką klasyczną w tle. Następnym elementem występu było kilka żywych utworów, w tym góralskich melodii: Gore gwiazda, Hej kolęda, kolęda. Atmosfera zrobiła się bardzo wesoła. Wszystkim uczestnikom kolędowania przypomniał się piękny nastrój towarzyszący świętom Bożego Narodzenia.

{gallery}wydarzenia/koledowanie_2016{/gallery}