VII Turniej Piłki Nożnej

578

W środę, 13 grudnia, grupa chłopców z naszego gimnazjum rywalizowała w VII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar ks. Proboszcza parafii pw Chrystusa Sługi w Poznaniu.
Pośród szkół katolickich z naszego miasta reprezentanci naszej szkoły zajęli trzecią pozycję.

W turnieju rywalizowano w formie: każdy z każdym, a mecze rozegrano w wymiarze czasowym 2×10 minut.
Środowy turniej nasi zawodnicy rozpoczęli z wielkim animuszem, gromiąc 6:0 drużynę reprezentującą gospodarzy, czyli Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej. Bramki w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobyli: 3 – Jan Kazimierski, 2 – Kacper Włodarczyk oraz Bartosz Skrzypczak.
W kolejnym spotkaniu przyszło się nam zmierzyć ze szkołą gimnazjalną im. św. Stanisława Kostki. Mimo bardzo wyrównanego i wysokiego poziomu meczu niestety z parkietu schodziliśmy pokonani 1:2, a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Kacper Włodarczyk.
Ostatnia turniejowa potyczka to rywalizacja z późniejszym zwycięzcą halowego turnieju, czyli drużyną reprezentującą Publiczne Gimnazjum Salezjańskie. W tym spotkaniu nasza ekipa dość mocno przeważała, a na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0 po trafieniu Wojciecha Koszuty. W drugiej części gry przeciwnicy zdołali jednak wyrównać, a w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę: ostatecznie przegraliśmy 1:2.
Gimnazjum Sióstr Urszulanek UR w środowym turnieju reprezentowali: Wiktor Burdajewicz, Piotr Dylak , Jan Kazimierski, Wojciech Koszuta, Jan Niewiadomski, Łukasz Pietruczuk, Bartosz Skrzypczak, Krzysztof Szymański, Kacper Włodarczyk.