W Muzeum Archidiecezjalnym

1112

W piątek 18.06. 2021 roku uczniowie z klasy piątej razem z wychowawczynią s. Agnieszką Świętoń i Panią Agnieszką Borowiak  udali się do Archidiecezjalnego Muzeum W Poznaniu, które mieści się na Ostrowie Tumskim w w budynku dawnej Akademii Lubrańskiego, 100 m od Katedry.
Młodzież uczestniczyła w warsztatach Poszukiwacz skarbów. Zajęcia rozpoczęły się od odczytania tajemniczego listu. Zawierał on listę zadań, których wykonanie ujawni miejsce, w którym schowany jest drogocenny kielich wykonany ze złota. Autor listu podał, że sto lat temu w zbiorach muzeum znajdował się ten kielich. Niestety w czasie II wojny światowej zaginął wraz z częścią zabytków.
Uczniowie losowali wskazówki, poszukiwali różnych obrazów i  przedmiotów muzealnych.  Podczas zabawy musieli  wykazać się sprytem i spostrzegawczością, by odnaleźć bezcenny zabytek. Po każdym  dobrze wykonanym zadaniu , otrzymywali literki do hasła, które skrywało miejsce przebywania ukrytego kielicha.  Poszukiwacze skarbu świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami i odnaleźli złoty kielich ukryty w starej skrzyni. Po tak intensywnych warsztatach , wszyscy udali się na lody, a następnie wrócili do szkoły.