Wymiana z partnerską szkołą z Bochum

582

Od pierwszego do piątego października 2018 roku trwało spotkanie z naszą szkołą partnerską w Bochum.

Pierwszego października odbyło się uroczyste powitanie naszych gości. Podekscytowani i wzruszeni wizją zobaczenia przyjaciół, udaliśmy się na Dworzec Główny. Po radosnym przywitaniu, poszliśmy do naszej szkoły, gdzie wspólnie zjedliśmy przygotowany przez nas słodki poczęstunek oraz pokazaliśmy naszym gościom urszulańską szkołę. Następnie udaliśmy się do naszych domów.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od udziału w apelu. Mieliśmy też okazję jeszcze lepiej się poznać dzięki wspólnym zabawom integracyjnym.
O godzinie 9:00 wzięliśmy udział w warsztatach tanecznych.  Zajęcia prowadziła pani Majewska, a nasi goście z Bochum bardzo miło wspominają ten czas. Następnie zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Stary Rynek, gdzie zjedliśmy obiad. Po południu rozpoczęły się zabawnie prowadzone warsztaty w Muzeum Rogala.
Następnego dnia po wspólnej modlitwie, braliśmy udział w zabawach integracyjnych.  Największą popularnością cieszyła się zabawa „Never have I ever”. Później udaliśmy się do Escape Roomu. Musieliśmy w godzinę rozwiązać szereg zagadek, aby wydostać się z specjalnie przygotowanego do tego pokoju. Jedna grupa przebrała się nawet w strój kosmonautów! Po udanej zabawie wróciliśmy do szkoły, gdzie braliśmy udział w lekcjach. Część grupy poszła na zajęcia z języka angielskiego, a pozostali udali się na lekcje języka niemieckiego.
Czwarty dzień rozpoczęliśmy jak zwykle od wspólnej modlitwy, która tym razem poprowadzona została w języku angielskim. Wyruszyliśmy do galerii Posnania. Nasi goście byli zachwyceni nowoczesnością budynku. Zagraliśmy w kręgle, po czym wróciliśmy do szkoły, gdzie zjedliśmy pizzę i zagraliśmy w siatkówkę. Następnie rozdzieliliśmy się i każdy z nas w wyjątkowy sposób spędził ostatni wieczór ze swoim przyjacielem z Niemiec.
Ostatniego dnia przygotowaliśmy uroczyste śniadanie, po którym poszliśmy na Cytadelę. Następnie udaliśmy się na Dworzec Główny. Długo żegnaliśmy się obiecując sobie utrzymanie kontaktu i planując przyszłe spotkanie.
Weronika Sztukiewicz i Zuzanna Długaszewska
{gallery}wydarzenia/01_10_2018_Bochum{/gallery}