Dnia 2 października 2020 roku odbył się w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Zabawa, czyli krótkie egzaminy z tabliczkowej wiedzy, miała miejsce podczas przerw i pozwoliła wyłonić wielu ekspertów w tej dziedzinie.

Otrzymali oni od egzaminatorów certyfikatory i odznaki przyznawane wyłącznie za bezbłędnie wykonane obliczenia. Chętnych, by się sprawdzić, nie brakowało. Gratulujemy serdecznie przede wszystkim MISTRZOM i cieszymy się, że byli wśród nich też uczniowie z najmłodszych klas SP jak i najstarsi z LO.
Warto wspomnieć, że jak co roku, towarzyszyła akcji wystawa plakatów związanych z tematem dnia. Jednak po raz pierwszy wręczono nagrody autorom wyróżnionych prac – duże, pyszne czekolady.

Autorzy nagrodzonych prac to:
Stanisław Cieślak,
Maja Kupś,
Hanna Marciniak,
Tymoteusz Marciniak,
Maxymilian Ziętara,
Anika Szwed.

Przy okazji gratulujemy wszystkim biorącym udział w części plastycznej tego matematycznego wydarzenia.
No cóż, tabliczkowy piątek, z przerwami spędzonymi na wesoło, przyjemnie i pożytecznie, już za nami. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego dnia w naszej szkole. Akcja się skończyła, ale znajomość tabliczki mnożenia, mamy nadzieję, pozostanie na długo. Tego wszystkim życzymy, zwłaszcza uczniom.

Dziękujemy serdecznie za tegoroczny udział i zapraszamy za rok!

Nauczyciele matematyki:
Beata Nowakowska
Anna Sobaszkiewicz
Agnieszka Strzelczak – Borkowska