#ADDwent – DZIEŃ 17 – ZASKOCZENIE

741

Czy zdarza mi się szufladkować ludzi, patrzeć na nich przez pryzmat jednego wydarzenia lub zachowania? A potem idzie z górki: On/Ona już taki jest!!! Zamykam innych w więzieniu moich własnych ocen, utrwalam ich obraz jak posąg w kamieniu i za żadną cenę nie chcę dać się zaskoczyć… ZMIANĄ.
A zmiana jest możliwa. Jezus stawia faryzeuszom przed oczy celników i nierządnice, którzy zaprosili Go do swojego grzesznego życia. Mimo różnych historii życia, sytuacji, relacji, które nas kształtują i częściowo warunkują nasze wybory, nigdy nie jesteśmy ZDETERMINOWANI, by działać zawsze tak samo. To jest DOBRA NOWINA i „przedobra” informacja –  mogę spróbować inaczej, uczynić mały kroczek – JEŚLI TYLKO CHCĘ…
Dla Boga nie ma sytuacji bez wyjścia. A dla mnie? Gdzie widzę dziś ślepy zaułek w swoim życiu? Gdzie jestem skamieniały w postawach i zachowaniach? Czy daję szansę na zmianę innym?
Daj się zaskoczyć i #DodajOgieńDoRelacji!

***Dla chętnych link do świetnej książki V.E. Frankl’a: „Człowiek w poszukiwaniu sensu” – o tym, że nawet w ekstremalnych warunkach jest nadzieja i szansa, by podjąć w sercu decyzję, która doprowadzi mnie do sensu.

https://www.empik.com/czlowiek-w-poszukiwaniu-sensu-frankl-viktor-e,prod60177069,ksiazka-p